19 грудня 2014

Зручний спосіб забезпечення сім'ї екологічно чистим корисним м'ясом


Зручний спосіб забезпечення сім'ї екологічно чистим корисним м'ясом


Зручний спосіб забезпечення сім'ї екологічно чистим корисним м'ясом 


Тема посту: екологічно чисте м'ясо, здорове харчування, м'ясо кролика, розведення кроликів бізнес, обладнання для кролівництва, технологія кролівництва, міні ферми для кролів. 


М'ясо на прилавках магазинів сьогодні в основному представлено великими промисловими компаніями практикуючими інтенсивны бройлерні технології вирощування тварин. 
Сьогодні свинину отримують з поросяти 5-6 місячного віку, і важить таке порося в такому віці 110 кг. Тим часом, при натуральному способі вирощування, щоб досягти ваги поросяти 110 кг потрібно не менше одного року! А бройлерну курку вагою 3 кг і зовсім отримують за 6 тижнів, коли як курку вирощувану на волі натурально, такою ваги отримують за 8-10 місяців! Що корисного для організму людини представляють бройлерні інтенсивні технології вирощування тварин і птиці? А нічого! Отримують якусь білкову біомасу, склад якої  по біохімії для здоров'я людини не властивий його ферментній базі. І замість повноцінного перетравлення штучного м'яса, в мутантних генах тварини якої можна знайти гени рослинних водоростей, рептилій, відбувається часткове розкладання, а залишкова біомаса бродить і гниє, утворюючи чужорідні організму кислоти і токсини. Людина відчуває себе ситою, проте вона депресивна, в ній не вирує життя, швидко втомлюється, вимагає допінгу, щоб накрутити себе. У підсумку з'являються дивні хвороби, алергія, занепад сил, розлади психіки, і відкриваються двері для онкології. 

Тільки природні продукти харчування «сконструйовані» природою а не зоо або фіто-інженерами корисні для людини. На полях де ростуть генно-модифіковані культури немає пташиного співу, не жужжать  бджоли, поле засаджене такими культурами - що пластикове, мертве. 

У м'ясній промисловості отримати природно корисні м'ясопродукти, вирощувати на м'ясо тварин без стимуляторів, антибіотиків і гормонів не вигідно, чому власне і отримують м'ясопродукти бройлерним способом - інакше не прогодувати зростаюче населення планети. 

Єдино можливою технологією вигідного навіть з промислової точки зору, не кажучи про приватне використання, отримання екологічно чистого м'яса є технологія еко - кролівництва. У такій технології використовуються гуманні умови утримання кролів, годування - за рахунок натуральних кормів. За використання спеціальних екосистем утримання кролів «Раббітакс», зростання кроликів не потрібно штучно стимулювати і розганяти, так як системи «Раббітакс» надають всі умови для них, і захищають від усіх факторів ризику при їх розведенні та утриманні. 

Одна міні-ферма типу «Раббітакс 8» за рік видає до 250 кг дивовижно смачного і еталонної якості м'яса кроля. «Раббітакс» - зручне рішення для отримання чистого м'яса, займає всього 9 кв. метрів території, більше про неї - тут 

Клітки для кроликів | Міні ферми для кроликів


12 грудня 2014

Годівля молодняка кролів, домашнє кролівництво

Годівля молодняка кролів, домашнє кролівництво


Тема запису: кролеводство, корм для кролів, комбікорм для кролів, породи кролів у годуванні, мясні породи кролів.


Збереження і вирощування молодняка — дуже відповідальне завдання у кролівництві. Щоб зберегти молодняк, дуже важливо правильно його годувати в період відлучення.
У цей період кроленятам треба згодовувати ті самі види кормів, що й перед відлученням. Потім в їх раціон вводять нові корми.
Узимку кроленятам згодовують добре вкрите листям дрібне сіно, яке складається з різнотрав’я та бобових, а також моркву, овес, зерно бобових, макуху.
Кращими кормами для кроленят у літній період вважаються: трава бобових рослин з домішками різнотрав’я, подрібнений або плющений овес, розмелене або пропарене зерно бобових (вика, сочевиця, соя і горох). Особ¬ливо добре кроленята їдять червону конюшину та люцерну. Ці корми дуже поживні.
Основним показником правильної годівлі є вага і розвиток молодняка.


Відомо, що у кроленят в період відлучення спостерігається переобтяження травного тракту, а товстий відділ кишечника на цей час ще недостатньо розвинений. Тому перші 3—4 тижні після відлучення молоднякові треба згодовувати легкоперетравні корми і не включати в раціон кормів, які багаті на клітковину, особливо на огрубілу.

Відгодівля кролів


Завдання відгодівлі полягає в тому, щоб за певний відрізок часу при згодовуванні кролям різних кормових сумішок одержати від них більше і найкращого м’яса та сала при найвищій оплаті одиниці затраченого корму.
Еко кроликам, які в 2,5 місяці важать 2,5 — 3 кг, досить буде місячної відгодівлі.
Годівля молодняка кролів, домашнє кролівництво

Відгодовують звичайно вибракуваних кролів, зайвий молодняк у 2,5 - місячному віці (в основному самців). При відгодівлі жива вага кроля збільшується порівняно з його початковою вагою приблизно на 35 - 50%.

Найкраще кролі відгодовуються на гранульованих концкормах з деяким використанням зеленого корму, коренеплодів.
Добрі результати при відгодівлі дає згодовування кролям вівса, ячменю, кукурудзи, висівок, жолудів, гороху, вики, сочевиці, картоплі, моркви, буряків, жому, макухи, відходів городу та ін. Але такий раціон більш традиційний для менших форм господарювання, коли у кролівника є час на заготівлю різноманітного корму.  В умовах комерційного кролівництва обмежуються збалансованими концентрованими натуральними кормами, тобто такими що не містять неорганічних стимуляторів росту.

Порада для  кролівників, що практикують домашнє кролівництво: щоб корм поїдався краще, його різноманітять: картоплю краще давати кролям варену і в сумішці з висівками; концентрований корм згодовується в сумішці. Відгодівлі сприяє згодовування листя та коріння різних ароматичних рослин: петрушки, цикорію, селери, тмину.

При організації групової відгодівлі треба підбирати в групи кролів однакової ваги та розвитку.

Кролі різних порід, різного віку та вгодованості на одному й тому самому раціоні можуть дати різні результати відгодівлі.
Спостережено, що  кролі порід білий велетень і віденський голубий, кролі породи шиншила, сріблястий і сірий велетень, дають найбільший процент та швидкість приросту. 



Креслення клітки для кроликів

Креслення клітки для кроликів

Тема запису : креслення клітки для кроликів, клітки для кролів креслення , клітки для кролів схема, клітки для кролів своїми руками, клітки для кролів фото, клітки утримання кролів.


Для утримання та розведення кроликів насамперед потрібно місце, в розумінні тої, чи іншої споруди, наприклад клітки для кроликів.  А вже в цьому питанні, стільки думок і пропозицій, що для новачка розібратися, що ж насправді йому потрібно - дуже складно.

Багато хто вважає, що кращим рішенням обзавестися міні- фермою для кроликів, є самостійне виготовлення за кресленнями крільчатника, клітки для кролів чи тої ж міні-ферми. Тим більше, що є прецеденти викладення в Мережу "мишоловок" з назвою "Креслення клітки для кроликів"! Спритні продавці лекал, трафаретів і тубусів до них, надаючи безкоштовні креслення, добре розроблені для візуального сприйняття, але без професійної складової, такі собі  відсебеньки... І зовсім гірше, коли в креслення вшиті руткіки, чи віруси іншого штибу.
креслення клітки для кроликів

Тим часом, новачки в справі виготовлення міні-ферм чи кліток для кроликів, через руки яких не проходили сотні, тисячі (як у нас) одиниць такого виготовленого реально обладнання, зіткнуться з питаннями відсутності вміння, навиків, досвіду у виготовленні деталей кліток для кроликів. Потрібна точність в обробці і доведення матеріалів, виборі якісних матеріалів, необхідність в зварювальних, слюсарних, столярних, електротехнічних, жерстяних, сантехнічних інструментах. Адже що переслідується під терміном міні-ферма? Власне те, щоби кролики мали просто місце для утримання, достатньо спорудити просто клітку. А щоб обладнання усувало фактори ризику при утриманні та вирощуванні кроликів, обладнання для кролівництва має бути виготовлено з урахуванням усунення таких ризиків. Знешкодження левової частини різних загроз можлива інструментально, за допомогою вибудови захисту кроликів від різних проблем,  що оточують їх існування. Частину доводиться знешкоджувати через технологію вирощування. Яку розробляють не в підворіттях, крадучи контент від тих хто розбирається в темі, а фахівцями галузі. 

Креслення клітки для кролів
Креслення  міні-ферми "Раббітакс 8 W" - 5000 грн.
Такі загрози як, теплота, вогкість, холод, проникнення комарів і мух, дрібних хижаків, отруєння газами аміаку, сірководню, метану і вуглекислоти внаслідок життєдіяльності фекальних бактерій, бактерицидна небезпека, парусність (нестійкість до вітру) конструкції, замети снігом або намокання кроликів від поперечних опадів - дощу, інею, й інше - ну як новачку і в цьому розібратися і виготовити за призначення обладнання? З  "мишеловок", безкоштовних креслень в Мережі, можливо виготовити якісь клітки, криво та в косяк, але  тільки не те, що насправді потрібно для безпечного кролівництва.  А потім не виходить само кролівництво, і винять в цьому вже не себе, а всю галузь.

Якою насправді повинна бути клітка для кроликів, міні-ферма або обладнання для кролівництва пишемо тут

Кролівництво - вигідна справа, якщо до нього підходити професійно. Гопники і бариги, бажаючі зірвати куш на продажі  популістських  товарів, книг, дисків, анонімні шуллери з лендинг-сайтів, типу "Дізнайтеся про те як я заробляю 40416 грн на кроликах кожний місяць і цілий рік", трафаретів і лекал до креслень, грають на невігластві, на наївності і простоті тих, хто цікавиться такими темами. "Всеукраїнські , національні" або які ще там "портали" майстри не кролівничої галузі, а реклами...

На наших сайтах достатньо інформації, щоб зрозуміти, кролівництво яким чином є результативним для кролівника. Ну а далі потрібно вирішити - чи то самостійно в силах виготовляти обладнання для кроликів, чи то краще вдатися до професійних послуг і готових рішень.  До тих,  хто в кролівництві щось вже зробив чи до гопників з підворіття...

Більше про креслення кліток для кролів  див. тут

Вартість клеслення на модель "Раббітакс -8 W" - екв. 200 ам.дол.
Вартість клеслення на модель "Раббітакс 8 Fine" - екв. 500 ам.дол. 


ГОДІВЛЯ КРОЛІВ



ГОДІВЛЯ КРОЛІВ

Тема посту: годівля кролів, промислове кролівництво,  еко кролівництво,  розведення кролів, домашнє кролівництво

Для нормальної життєдіяльності організму, для росту та розвитку необхідно правильно годувати тварину. Відомо, що неповноцінна, погана годівля сільськогосподарських тварин негативно впливає на їх продуктивність.
Так, у кролів внаслідок поганої годівлі знижується жива вага, молочність, плодючість; погана годівля негативно впливає і на якість шерстного покриву. Стійкість тварин проти захворювань у великій мірі зумовлюється їх доброю годівлею.
Спостережено, що  кроленята, матері яких у період сукрільності годувались в умовах домашнього  без системного кролівництва, важили перед відлученням 300—350 г. Молодняк, який з найбільш ранніх стадій ембріонального розвитку перебував в умовах еко-кролівництва  (у зв’язку з доброю годівлею матері та умовами  життя), важив 1000 г, тобто на 650—700 г більше.
Годівля кролів
Годівля кролів

Годівля кролів


Дані обстеження стану різних кролеферм України та Росії  так само наочно показують, що на фермах, де умови годівлі та утримання кролів відповідають умовам еко-кролівництва , там і виробничі показники ферми високі, а в окремих випадках по темпам приросту ваги кролів , можна говорити про тісну конкуренцію з бройлерними видами кролівництва. 

Весною, як тільки розпуститься листя на деревах, кролям згодовують гілковий корм (осика, шелюг, акація, береза, терен, обліпиха, ін..) щодня. У червні — липні деревний корм на фермі заготовляють про запас, зв’язуючи його у віники і висушуючи в затінку. З наростанням зеленої трави гілковий корм і сіно поступово заміняють зеленою травою, якщо господарство невеличке.  Якщо еко-ферма кролівництва нараховує сотні голів кроликів, тоді займатися  заготівлею зелених кормів важко, залишають в рацоні тварини трави, рослини, кустарними які легко заготовити, підв’ялити. Це топінамбур, амарант, кульбаба, та ін.

Круглорічно в раціоні кроликів  повинні бути доброякісне сіно, польове, звичайне різнотрав’я . Грубе сіно треба подрібнювати, трохи зволожувати і перемішувати з кормами -  отримувати з такої суміші  гранулюваний концентрований корм  через  гранулятор корму.  Полову і сінну потерть  теж так само використовують.

Коренебульбоплоди треба добре очищати від грязі і гнилизни. Згодовують коренебульбоплоди сирими, подрібненими. Промерзлі коренеплоди (крім моркви, яку дають у корм розмороженою), а також дуже пророслу картоплю  кролям не згодовують.  В домашньому кролівництві  їх можна варити, а воду після варіння картоплі зливати. Гарбузи згодовують сирими, подрібненими.
Силосовані корми дають зразу ж після виймання з ями і без усякої підготовки.

Зерно злаків і бобових згодовують молоднякові подрібненим, а дорослим тваринам можна давати і ціле. Пресовану макуху згодовують подрібненою.  В еко-кролівництві бобові рослини не використовуються і радимо їх використовувати у випадках, коли для кроликів  організовані  просторні вигули, вольєри , тоді від руху тварин, буде відсутня тимпатія ( здуття кишківника кроля).

Для домашнього кролівництва  висівку, борошно і макуху перед згодовуванням слід зволожувати, але не запарювати. Кукурудзу давати подрібненою і розмеленою. Зерно олійних — ціле і подрібнене. Солодові ростки, щоб вони набрякли, перед згодовуванням обварюють гарячою водою. Кухонні відходи повинні бути чистими, без грязі. Хліб висушують і дають цілим або подрібненим. Молоко і молочні продукти згодовують у натуральному вигляді, або на них замішується сумішка концентрованих кормів.

В Еко кролівництві  використовують концентровані  гранульовані корми  у вигляді сумішок з іншими кормами. 

М’ясне і риб’яче борошно, а також мінеральні речовини присутні у сучасних концентрованих кормах, тому їх окреме згодовування не розглядається.
Кролівникам слід знати, що траву перед згодовуванням просушують від роси, бо мокра трава, особливо трава бобових, спричинює захворювання на тимпанію.



Норми годівлі кролів

Годування кролів

Годування кролів


Тема запису: годування кролів, норми годування кролів, раціон кроликів, кролегосподарство, міні-ферми для кролів,  клітка для кролів.


Сучасне кролівництво,  зокрема еко кролівництво,  декілька разове на добу кормління  -  архаїчні догми відкинуло.  Якщо дивитися на те, що  в минулому столітті пропонував Науково-дослідний інститут кролівництва,  то стає зрозумілим, чому галузь  не стала результативною та промислово значимою.  Так, наприклад були розроблені норми годівлі кролів в усі біологічні і вікові періоди їх життя та по сезону року. Це означає, що людина сама повинна булла добирати кормові одиниці для різного віку кролів та у різну пору року, в тому числі для кролів що знаходяться в стані спокою, перед парувальному періоді, пост парувальному періоді, періоді вагітності, періоді після окролу, тощо!...  І це все розроблялося  в ім'я  раціонального витрачання кормів, а потрібно розуміти – їх економії. 
Годування кролів
Годування кролів


Однак, в один час, хтось не захотів підходити до кролів 4-5 раз на добу, та щоразу змінювати склад раціону – зробив акумулятивний кормороздатник, що міг роздавати корм на протязі декілька діб. Застосовуючи два типи  збалансованих кормів, один для дорослих а інший для  молодняку кролів, не нормативно годуючи кролів, даючи цим самим кроликам досхочу наїдатися – помітив дивну річ.  Кролики не стали «об’їдати» господаря, витрати корму були на рівні фізіологічних потреб кролів, однак самі кролики виростали до забійної ваги вдвічі швидше! Вже у три місяці такі кролики важили 3 кг, в 4 місяці – 4 кг. А в 5 місячному віці були вже і по 6 кг тваринки!

Складання раціонов, корисні поради.

Кормові раціони для кролів складають, враховуючи вік тварини, її фізіологічний стан (лактацію, сукрільність, період парування і т. д.) і сезон року.
Якщо кролівництво здійснюється домашнє, з невеликою кількістю тварин на кролівничому господарстві, тоді кролівник має познайомитися з вподобаннями кожного його кролика. Так, кролівник  з Вінничини говорить так: «Деяким самкам даємо вівса, бо вони не їдять ячменю, а деяким даємо ячмінь, бо вони не їдять вівса; одні їдять варену картоплю без домішування комбікорму, інші разом з ним, треті люблять картоплю, здобрену сушеною кропивою. Такого індивідуального підходу до тварин ми додержуємо і коли йдеться про кількість корму; є крупні самки, які їдять мало, і, навпаки, самки дрібніші, які їдять більше, причому вони і більш молочні».

Про раціон кролів ми багато пишемо на цьому ресурсі  http://rabbitax.blogspot.com/

Особливу увагу потрібно приділяти при складанні раціону, до якого входить зелена маса.

При переході від зимових раціонів до літніх зелені корми, щоб не було проносу у тварин, вводять у раціон поступово, починаючи згодовувати їх дорослим тваринам по 50—100 г, а молодняку — З0—50 г на добу. Зелений корм до повної норми доводиться за 5—6 днів. При розладах травлення у кролів зменшують кількість трави у раціоні або навіть зупиняють її давати,  і вводяться  зелені корми з в’яжучими властивостями: ромашка, полин, дубове листя, підсмажене зерно вівса, ячменю, а також підсушене і подрібнене зерно вівса та ячменю, обварене кип’ятком.

І вкотре нагадуючи, наголошуємо -  ніколи не згодовуйте трави, яка вкрита росою або лежала під дощем, або яка зігрілася, а також не годують кролів травою зогнилою, запліснявілою, вкритою інеєм. Кролівник стежить і за тим, щоб у корм кролям при згодовуванні дикоростучих трав не потрапили отруйні рослини.
Концентрований корм кролям краще згодовувати у гранулах, гранулювати потрібно особливо ячмінь, в якого до 15% (за вагою) плівок і гострі кінцівки яких можуть пошкоджувати шлунок кролів. Макуху кролі добре поїдають в суміші з висівками.

Годівля дорослих кролів у період спокою

На кролегосподарстві можуть бути періоди, коли виробниче поголів’я (самки і самці) не використовується для репродукції. У цей період годівля має бути розрахована на підтримання життя тварин та на збереження в них середньої вгодованості. Основними кормами тут повинні бути такі: сіно, гілковий корм, коренебульбоплоди, силос і концентровані корми.
Якщо кролі в стані спокою мають низьку вгодованість, їм кормів збільшують на 15—20%, добавляють вівсу. Особливо важливо стежити за станом вгодованості самців і самок у перед парувальний період. Для цього не пізніш, як за місяць до парування треба оглянути все поголів’я кролів, щоб установити стан їх здоров’я та вгодованість.

Протягом всього життя  кролі повинні бути забезпечені питною водою. В міні фермах «Раббітакс» водопостачання автоматичне, вода поступає по водопровідним трубам, рухає її рециркуляційний насос, а самі кролі п’ють воду з ніпельних  краплевих напувалок . така вода в системі «Раббітакас» не промерзає навіть при мінус 40  градусах по Цельсію, і кролі в будь яку стужу п’ють теплу, приємну рідину, а не навпаки, як це є у гопників  кролівництва – злизують леденці.  Міні ферми для кроликів «Раббітакс» захищають кролів від протягу, вологості, хижаків, в т.ч. дрібних, комарів та мух, від нагрівання житла, від отруєння фекальними газами. Більше про такі міні ферми – тутhttp://www.rabbitax.com.ua/pages/rabbitax_8.html

Годівля самців у парувальний період

До парувального періоду самці повинні бути добре вгодовані. Як правило, тварини з низькою вгодованістю недостатньо рухливі і дають низький процент запліднення.
До початку парування самців починають підготовляти за 20 днів. Улітку їм дають: зелену траву (різнотрав’я), а найкраще люцерну. З концентрованих кормів у раціон самця добре включати овес, висівки і макуху. На вгодованість тварин добре впливають такі тваринні корми, як м’ясне, м’ясокісткове і риб’яче борошно.

Годівля сукрільних самок

Для того щоб народились здорові, нормально розвинені кроленята і з доброю живою вагою, необхідно звернути особливу увагу на правильну годівлю сукрільної самки і добрий догляд за нею.
Сукрільним кролицям треба давати доброякісні корми. Не можна згодовувати зіпсованих кормів, бо це може призвести до аборту або погано позначиться на розвитку зародків. Дуже важливо забезпечити самку мінеральним живленням, бо недостача мінеральних речовин в організмі сукрільної самки також негативно впливає на розвиток зародків. Узимку їм треба давати добре сіно, макуху, вівсяну або ячну дерть і моркву; у літній період — різні трави, а з концентрованих кормів — овес, висівки, макуху та ін.

Молодим ростучим самкам необхідно давати корми не тільки для утворення плода, а й для росту, тому раціони годівлі для них складаються з урахуванням цих особливостей. 
У другій половині сукрільності не можна переобтяжувати травного тракту самки. Щоб цього не сталося, за 10 днів до окролу кількість грубого корму та трави зменшують на 10%, а концентрованих кормів збільшують.

Годівля лактуючих самок

У молоці кролиць багато поживних речовин. Молочність самок буває різна (від 50 до 200 а молока на добу) і залежить як від спадкових властивостей тварин, так і, в більшій мірі, від її годівлі.
Еко-кролівництво поділяє самок щодо їх молочності на 4 групи: І — супер еліта, які здатні вигодувати 10 і більше кроленят; II — еліта, які здатні вигодувати 8—9 кроленят; III — середньомолочні, які вигодовують по 5—7 кроленят, і IV — маломолочні, які вигодовують по 4 і менше кроленят. Самок четвертої групи слід вибраковувати із стада, якщо їх молочність залишається низькою навіть при добрих умовах годівлі. Ступінь молочності матки визначають на підставі попередніх окролів, а також виходячи із вгодованості підсисних кроленят.

Затрати поживних речовин на утворення молока залежать від тієї кількості молока, яку виділяє самка.

Норми годування лактуючих самок

Норми лактуючим самкам складають на два періоди: перший період — від окролу до 16-го дня лактації, коли кроленята знаходяться в гнізді і живляться тільки молоком матері, і другий період — з 16-го дня і до кінця лактації, коли кроленята починають виходити з гнізда і поїдати корм. Якщо на фермі застосовуються ущільнені окроли, то тоді самкам треба добавляти кормів на ріст і на розвиток плода.

Складаючи раціон для лактуючої самки, треба включати в нього такі корми, які сприяють посиленому виділенню молока в тварин. До таких кормів належать, наприклад, зелені і соковиті корми, а також корми тваринного походження. Про склад та норми раціону запитуйте в нас окремо .

Крім забезпечення правильної, повноцінної і безперебійної годівлі лактуючої матки, за нею має бути встановлений старанний догляд. Особливо треба стежити, щоб самка не застудила вимені, бо це може призвести до захворювання молочної залози на мастит.  Це часте явище  у тих кролівників. Які не використовують клітки для кролів типу міні-ферми. Адлже остання має  ярусний склад, де життєва зона вгорі, а внизу бункерний збірник відходів. Такий збірник  в мініфермах «Раббітакс» виконує функцію захисту кролів від протягу знизу, і жоден кролик на страждає від прохолодження своїх органів.

РОЗВЕДЕННЯ ТА УТРИМАННЯ КРОЛІВ | НОВІ ПАРАДИГМИ



Тема запису: годування кролів, норми годування кролів, раціон кроликів, кролегосподарство, міні-ферми для кролів,  клітка для кролів.