Відлучення молодняка від матері
Одним з важливих періодів у житті кроленят є період відлучення. Переведення молодняка з ніжного і поживного молочного корму матері на рослинний корм і в нові умови утримання вимагає від кролівника великої уваги та турбот.
Кроленят відлучають у різні строки. При ущільнених окролах, коли підсисний період збігається із сукрільністю самок, їх відлучають у 28—29-денному віці. На цей час кроленята повинні мати вагу (у грамах):
Сірий велетень …………………… 600—700
Віденський голубий і сріблястий…………..450—550
Шиншила і ангорський ……………………...400—500
На окремих кролівничих фермах екокролівництва відлучаючи молодняк у цьому віці, зразу ж розподіляють його за статтю.
Цей спосіб має свою перевагу: розсаджені нарізно самки і самці краще розвиваються, спокійніше себе почувають. В клітках де молодняк утримують за статтю нарізно, завжди чистіше, менш бійок і менш псування шкурок.
На племінних фермах у період відлучення молодняк мітять або таврують вуха безболіснимив процедурі таврування інструментами.
Відсаджувати молодняк від кролиці треба в клітки, які заздалегідь мають бути підготовлені, тобто продезинфіковані і забезпечені годівницями, яслами, напувалками і взалежності від породи кролів - і підстілкою. У приміщенні для молодняка повинно бути сухо, світло і чисто.
Кроленят від матері відсаджують у стандартні відділення мініферми для кроликів по 3—5 голови. При відсаджуванні кроленят сортують за станом вгодованості та розвитку. Пізніше молодняк, який матиме кращі показники розвитку, залишають на плем’я.
При груповому утриманні на фермі повинен здійснюватись пильний нагляд за молодняком.
Старанний відбір кроленят, що відстають у рості, і своєчасний нагляд за годівлею та станом здоров’я кролів запобігає їх загибелі. Якість корму для молодняка має величезне значення. Недоброякісний корм є причиною масових захворювань тварин на фермі.
Велике значення для виховання молодняка кролів має режим напування тварин. Більшість кролівників недооцінює важливості напування кролів теплою водою і дуже часто взимку заміняє її снігом. Однією з основних умов успішного вирощування молодняка на фермі є саме те, що кролям взимку дають теплу воду, а не холодну, і тим паче сніг. Останнє можуть робити лише кролівники, які полюбляють вчиняти наругу над тваринами. Цілорічне, цілодобове напування кролів теплою водою, навіть в умовах суворих зим, є одним з прогресивних заходів сьогоднішнього кролівництва.
Про зимові окроли ми розказали тут . Про ущільнені окроли - тут.
Про зимові окроли ми розказали тут . Про ущільнені окроли - тут.
Немає коментарів:
Дописати коментар