Відлучення молодняка від матері

Відлучення млодняка кроликів


Відлучення молодняка від матері

Одним з важливих періодів у житті кроленят є період відлучення. Переведення молодняка з ніжного і поживного молочного корму матері на рослинний корм і в нові умови утримання вимагає від кролівника великої уваги та турбот.
Кроленят відлучають у різні строки. При ущільнених окролах, коли підсисний період збігається із сукрільністю самок, їх відлучають у 28—29-денному віці. На цей час кроленята повинні мати вагу (у грамах):
Сірий велетень …………………… 600—700
Віденський голубий і сріблястий…………..450—550
Шиншила і ангорський ……………………...400—500
На окремих кролівничих фермах екокролівництва   відлучаючи молодняк у цьому віці, зра­зу ж розподіляють його за статтю.
Цей спосіб має свою перевагу: розсаджені нарізно самки і самці краще розвиваються, спокійніше себе по­чувають. В клітках де молодняк утримують за статтю нарізно, завжди чистіше, менш бійок і менш псування шкурок.
На племінних фермах у період відлучення молодняк мітять  або таврують вуха безболіснимив процедурі  таврування  інструментами.
Відсаджувати молодняк від кролиці треба в клітки, які заздалегідь мають бути підготовлені, тобто продезинфі­ковані і забезпечені годівницями, яслами, напувалками і взалежності від породи кролів -  і підстілкою. У приміщенні для молодняка повинно бути сухо, світло і чисто.
Кроленят від матері відсаджують у стандартні відділення мініферми для кроликів по 3—5 голови. При відсаджуванні кроленят сортують за станом вго­дованості та розвитку. Пізніше молодняк, який матиме кращі показники розвитку, залишають на плем’я.
При груповому утриманні на фермі повинен здійсню­ватись пильний нагляд за молодняком.
Старанний відбір кроленят, що відстають у рості, і своєчасний нагляд за годівлею та станом здоров’я кролів запобігає їх загибелі. Якість корму для молодняка має величезне значення. Недоброякісний корм є причиною масових захворювань тварин на фермі.
Велике значення для виховання молодняка кролів має режим напування тварин. Більшість кролівників недооцінює важливості напування кролів теплою  водою і дуже часто взимку заміняє її снігом. Однією з основних умов успішного вирощування молодняка на фермі є саме те, що кролям взимку дають теплу воду, а не холодну, і  тим паче сніг. Останнє можуть робити лише кролівники, які полюбляють вчиняти наругу над тваринами. Цілорічне, цілодобове напування кролів теплою во­дою, навіть в умовах суворих зим, є одним з прогресивних заходів сьогоднішнього кролівництва.
Про зимові окроли ми розказали тут . Про ущільнені окроли - тут.