Утримання самців | Кролівництво


Утримання самців

Утримання самців

Утримання самців в кролівництві як на племінних, так і на товарних фермах треба здійснювати окремо від самок, перш за все в діаметрально окремостоячих одна від одної відділенях, де утримуються статево зрілі особи кролів.
Самців, як і самок, утримують на фермі в індивідуаль­них відділеннях в міні-фермі, а якщо така міні-ферма зроблена по старим канонам конструювання, де запахи від кроликів змішуються, то і взагалі самців утримують в окремих міні-фермах, розміщених в кінці кожного ряду кліток. Повітряні потоки в таких системах як "Раббітакс 8 БВК", "Раббітакс 6 БВК", "Раббітакс 4 БВК" та інших, понад 10 різних конструкцій для утримання кроликів,  відбуваються таким чином, що запахи від життєдіяльності кроликів не змішуються в клітках, відділеннях, що не створює збудженість, агресивну поведінку та стрес  для кролів.
Утримання самців кролики


Продуктивна здатність самця дозволяє йому за корот­кий період вільно покривати велику кількість самок.
Успішність запліднення самки залежить не тільки від неї, а й від самця, а тому стежать за тим, щоб утримання і годівля самців забезпечували і зберігали їх високу про­дуктивну здатність. Самців на фермі слід використовувати так, щоб вони не виснажувались. Виснаження може бути і від постійного збудження, якщо поряд знаходиться кролиця, і обидва вони проживають в клітках, чи міні-фермі, де нема необхідного відводу запахів кроликів, на кшталт системи зворотнього руху повітря в Раббітакс.   Не рекомендується за­лишати в господарстві самців і самок, яким більше 4— 5 років, бо у самців у цьому віці знижується продуктивна здатність, а у самок частішають випадки прохолосту або зменшення кроленят в окролі. Однак, якщо  господарство велике, то прохолост самців, та малоокрольність кролиці можуть відігравати важливу роль в роботі кролівника. Так, наприклад  "пустий" самець добрий для самичок яких спаровують перший раз. Не завжди зрозуміло, чи вийшла повністю самка кролика  з підліткового віку, чи вже повноцінно розвинута як майбутня матір. І в таких випадках використовують нашого прохолоста, у якого завжди менше агресії, ніж би це був мачо-самець, який фактично без розбору б "насилував"  молоду "дівчину". А кролиць, які стали народжувати менше, успішно використовують   в системі вирівнювання окрольних гнізд. Хороший материнський досвід таких кролиць неодмінно приносить прибуток кролівнику, адже не всі нові кролиці є добрими матерами, і якщо кролівник знає, що в нього є випробувана часом кролиця, то не обовязково від неї очікувати щедрокрольності - її можна використовувати  як "сістер бейбі", оскільки молочність таких кролиць завжди  на високому рівні, і вигодувати вона може стандартний окрол з 8 кроленят.
При добрій годівлі та утриманні самця можна пускати у парування 3—4 рази за день, даючи йому день-два відпочинку через кожні два дні парування.


Основний корм для самців у парувальний період — це добра в’ялена трава або сіно з різнотрав’я і трохи бобових; необхідно давати їм також концкорми, м’ясокісткове або риб’яче борошно доброї якості, овес.



Немає коментарів:

Дописати коментар