Кліткова система утримання в міні-фермах "Раббітакс"
Кліткове утримання кролів в мініфермах дає можливість додержувати на господарстві всіх зоотехнічних і ветеринарно-профілактичних заходів, як-от: проведення бонітування, планового парування, індивідуальний добір та індивідуальна годівля тварин, своєчасна ізоляція хворих тварин та інші роботи на фермі. Крім того, утримання кроликів у мініфермах забезпечує одержання від них високоякісної шкуркової і, особливо, пухової продукції.Клітки на фермі встановлюють рядами, фіксуючи стойки до твердого покриття. Переносні клітки мають таку саму будову, але підставки у них не вкручують до фундаменту.
Організуючи утримання кролів у міні-фермах, треба дбати про те, щоб клітки були достатньо просторі для вільного руху тварини та її нормального фізичного розвитку, світлі і сухі. Відношення площі світла до площі підлоги має бути не менш як 1:5. Сьогодні виготовляють міні-ферми і такі люди, які не дбають про вимоги щождо утримання кроликів по нормам. Про них ми говоримо тут.
Якщо ж робити клітки для кролів, розміри кліток (або відділень у мініфермах) повинні підбиратися під породи тварин. Для кролів крупних порід клітки роблять більші, а для середніх — менші. Розміри кліток наведені в таблиці 1.
Розмір кліток (у сантиметрах) для кролів різних порід
Таблиця 1 |
Для захисту тварин від прямого сонячного світла, а також для того, щоб у клітку не попадали дощ і сніг, над передньою стінкою роблять напуск даху — козирок завширшки ЗО см, а над задньою — 15 см. або використовують винаходи еко-кролівництва що вирішують дане питання.
Дах клітки звичайно роблять з дощок, етерніту, еврофанери, полікарбонату, глино-солом’яних плит та ін.
Підлогу клітки укладають з добре обструганих дощок завтовшки 1,5—2 см, суцільну, без щілин, з похилом 5 см до передньої стінки. Для стікання сечі по всій довжині передньої стінки залишають зазор завширшки 1 - 1,5 см.
Зверху суцільної підлоги в екосистемах "Раббітакс" працює підсушувач, який дає можливість утримувати клітку сухою і чистою, що у великій мірі запобігає різним захворюванням.
Розведення перепілки чи кроликів, що краще?
Гніздовий відділ робиться таким чином, щоби він був суцільно темним, і надавав кролиці відчуття поглиблення, нори. У період зимових окролів у клітки ставлять маточники, зроблені з дощок або якісної фанери у формі ящика таких розмірів: довжина 50 см, ширина 30 см, висота 30 см. В маточнику прорізують круглий отвір (лаз) діаметром 20 см, через який самка входить у маточник. Для того щоб краще було доглядати кроленят у гнізді, кришку маточника роблять відкидною.
У клітці мають бути годівниця або кормороздатник для концентратів і напувалка для води. Проте треба зауважити, що в цих напувалках вода швидко забруднюється і часто розливається на підлогу. У зв’язку з цим виникає потреба в заміні внутрішніх напувалок на зовнішні, як це є в усіх моделях "Раббітакс". Однією з найважливіших особливостей утримання кроликів є те, що їх годують і напувають, не відкриваючи клітки, що значно спрощує працю обслуговуючого персоналу ферми і не завдає стресу кроликам.
Затрати праці при обслуговуванні кроликів зменшуються в окремих моделях "Раббітакс" завдяки встановленню ніпельних напувалок в відділеннях мініферми, під стелями яких проходить водопровідна труба. Напувалки наповнюються водою в результаті відкривання вентиля водопроводу або від системи автоматичного нагнітання.
Кліткове утримання кролів у закритому приміщенні зараз суттєво відрізняється від надвірного утримання, про таке утримання читайте тут.
При організації надвірного кліткового утримання під ферму із системами "Раббітакс" не потрібно вибирати спееціальне місце, наприклад сухе, захищене від вітрів місце, обладнання захищає кроликів надійно. Єдине, що потрібно, це міцна основа, на якій вони стоятитмуть. Кролегосподарства організовують на віддалі не менш як 300-500 м від жилих і тваринницьких будівель. Для того щоб на ферму не проникали собаки, кішки та інші тварини, її обгороджують.
цікаві посилання: Бройлик Безкоштовний сир в мишеловці
Немає коментарів:
Дописати коментар