Зимові окроли в кролівництві
Зимові окроли в кролівництві слугують для одержання високого ділового виходу молодняка, рівномірного завантаження потужностей кролівничої ферми, чи приміщень кролеферми та раціонального використання робочої сили. Кролики, які забезпечені всіма необхідними умовами стосовно їх
житла, годування, догляду за ними, без зволікань «працюють» в любу пору року.
Парування кроликів наприклад в осінні та зимні місяці дають не тільки добрий окрольний результат, але і найбільш здорове потомство. При добрій годівлі кроленята зимових окролів навіть скоріше ростуть і розвиваються, аніж влітку. Відомо, що в холодну пору року нема бактеріальної активності, кількість молекул кисню взимку більша, а прохолодне повітря стимулює кращий виробіток імунітетів тварин. Але це не означає, що кроликів потрібно спеціальним чином виставляти на мороз, навпаки, їх потрібно захистити, створити умови, які б нагадували кролику звичайні природні умови проживання. Саме це виконано в системах «Раббітакс». Де не тільки зберігається тепло в житлі кроликів, але і забираються такі загрозливі для здоров’я фактори, як вологість, протяги, холодні елементи клітки в якій утримуються кролики (наприклад залізні елементи, сітчаста підлога, чи підлога з залізної арматури, тощо).
Зажди для кроликів повинна бути подана тепла вода, а гніздувальні ящики в маточниках мають бути підігріті. Щоб кроленята не захололи, температура гнізда має бути не нижче 10—12 градусів тепла. Для цього за 5 днів до окролу розплідник відкривають для кролиці, а коли вона народила кроленят – включають підігрів гнізда. Узимку, в період окролів, на кролефермі для працівників необхідно встановити чергування. Такі міри приводять до збільшення виробництва продукції, і ігнорування таких чергувань – невідповідальне відношення до своїх коштів. Якщо в клітці будуть виявлені захололі кроленята, їх треба відігріти в ящику з пухом та м’яким сіном у теплому місці і покласти в гніздо. Не можна кроленят зігрівати диханням, бо з видихуваного теплого по¬вітря на шкірку кроленяти осідають дрібні капельки вологи, які, випаровуючись, її охолоджуватимуть.
Догляд за лактуючими самками
Підготовка самок до окролу і окріл
Немає коментарів:
Дописати коментар