12 травня 2015

Короста у кролів

Короста  у кролів

Тема запису:  Короста кролів, короста у кроликів, вушна короста у кроликів, акароз кролів, псороптоз кролів, зуднева короста

Короста  у кролів


Короста  у кролів, короста вушна - збудник хвороби якого є  коростяний кліщ. Кліщ проникає на внутрішню поверхню вушної раковини, де й починається захворювання.
На початку хвороби можна помітити дрібні червонуваті міхурці, наповнені жовтуватою рідиною або гноєм. Потім вони лопаються, підсихають і утворюють лусочки або кірочки, які заповнюють усю вушну раковину. Раковина товщає, стає грубою, втрачає еластичність. У міру розвитку хвороби тварина починає виявляти неспокій: трясе головою і вухами, качається по підлозі, втрачає апетит, худне. У занедбаних випадках хвороба спричинює запалення внутрішнього вуха, а також ураження із зовнішнього боку вушної раковини з випаданням шерстного покриву, а також розчоси. Тварина гине від виснаження.

Ця форма корости у кролів дуже швидко охоплює все поголів’я в результаті легкості переходу коростяних кліщів з тварини на тварину.
Коросту лікують по-різному. Так, серед старих способів лікування успішно діє 2-процентний розчин чистого лікувального креоліну в олії. Ватним тампоном, змоченим у цьому розчині, змазують внутрішню поверхню вуха, обережно знімають кірочки. Потім цими самими ліками змазують і шкіру. При цьому треба частіше замінювати ватні тампони. Лікування повторюють через 4—5 днів. При старанному видаленні кірок досить буває 2—3 змазувань, щоб тварина видужала.

Брудних тампонів не можна кидати на землю, бо там багато кліщів, які можуть знову перейти до тварин.
Крім креоліну, в еко кролівництві для лікування корости можна застосувати суміш скипидару та олії, чистий березовий дьоготь, дуст гексахлорану. Останній засіб найбільш ефективний.

При лікуванні тварини від корости дустом гексахлорану спочатку пінцетом із зовнішнього слухового проходу обережно знімають кірки, потім водною суспензією або просто на зволожену поверхню слухового проходу вушної раковини (місце заглиблення кліщів) наносять порошко-вдувачем невелику дозу (0,5 г) 6-процентного дусту. На 6-й день уражену вушну раковину після звільнення від кірок змазують борним вазеліном.

Як правило, після зазначеної одноразової обробки тварина видужує.
У тяжких випадках хворі кролі проходять триразову обробку дустом гексахлорану з тижневими перервами. Для повного вилікування кроля, хворого на легку форму корости, потрібно не більш як 1 г 6-процентного дусту гексахлорану.
Інший тип корости кролів - свербляча короста , або головна, носова.  Виникає на кінчику носа у вигляді лусочок і кірочок.

При лікуванні шерсть на уражених місцях і навколо них вистригають, а уражені місця обмивають теплою водою з зеленим милом і після просихання втирають спочатку 60-процентний розчин гіпосульфіту, а потім, через 1 —2    години, — 10-процентний розчин соляної кислоти.
В ветеринарних аптеках зараз є дієві каплі для вушної корости у кроликів, є добра пудра.Тема запису:  Короста кролів, короста у кроликів, вушна короста у кроликів, акароз кролів, псороптоз кролів, зуднева короста