Теплові удари кролів
Теплові удари кролів. У дуже жаркі дні, приблизно з 3 год. до 6 год. вечора, на кролефермах при надвірному утриманні кролів з ними можуть статись теплові удари. Особливо швидко вони уражують годуючих самок, пухових кролів і молодняк при скупченому утриманні. Тварин, розміщених по одній в клітці, хай це будуть самки чи самці, рідко коли уражують теплові удари.
Ознаками дії теплового проміння на кролів є прискорене дихання тварини, відмовлення її від корму, потяг до води. Кріль лежить, витягнувши передні і задні ноги, потім враз перевертається на спину або на бік. Незабаром виникають судороги, і тварина швидко гине.
Теплові удари кролі часто зазнають при їх перевезенні. В літні спекотні дні кролів не можна перевозити вдень, це здійснюють тільки вночі. і тільки. якщо кролів розміщують в клітки, що мають достатню вентиляцію, в якій кролик вільно може здійснювати теплообмін – охолоджуватися. При цьому слід враховувати, щоби через вікна в транспортному засобі не утворювався протяг. який не менш згубний для кролів аніж спека.
При розтині загиблих тварин виявляють блідість слизових оболонок очей і велике кровонаповнення судин мозку.
Кролів, уражених тепловим ударом, негайно переносять у прохолодне місце. На голову слід покласти льоду або облити голову холодною водою.
Щоб запобігти захворюванню, у спеку кролів переносять у прохолодне місце або роблять затінок з гілок дерев.
В еко-кролівничих господарствах, які застосовують обладнання «Раббітакс», саме обладнання захищене від розпікання чи нагріву житла. І якщо житло кролівник не заселив щільно кролями, кролі в такому житлі не страждають від теплових ударів. Досягається такий тепловий захист за рахунок стелі кролятників, які мають ультрафіолето-інфрачервоні відбивачі, які не дозволяють нагріватися стелі, на яке і потрапляє 90 % сонячних променів. Окрім цього, якщо обладнання немає змоги захистити в затінених місцях, на кролефермах встановлюють обрискувачі та водно-дисперсійні «хмари» - не дороге обладнання, яке розпилює на дрібні фракції воду, створюючи хмарну вологість, висихання чого «збиває» навколишню температуру.
Більш примітивний спосіб збити високі температури в спеку – просте поливання житла кролів водою. і не біда, якщо під це потрапляють кролі, головне, щоби такі дійство не було раптовим, щоби не налякати кролів.
Неодмінно, захист від теплового удару не єдиний інструмент у розведенні кролів. про інші види захисту кролів читайте тут.
Клітки для кроликів
Немає коментарів:
Дописати коментар