Ущільнені окроли

Ущілнення окролів в кролівництві

Ущільнені окроли

Ущільнені окроли в кролівництві - найбільш часті по запитам питання. Однією з біологічних особливостей кроля є здатність самок поєднувати лактацію із сукрільністю. На цій особ­ливості і грунтується застосування ущільнених окролів у кролівництві. Для одержання ущільнених окролів самок спаровують на 1—2-й день після окролу.

При звичайних окролах від матері кроленят відса­джують на 45-й день, а при ущільнених — на 28—29-й день, тобто за один-два дні до нового окролу.

Треба сказати, що для ефективного застосування ущіль­нених окролів потрібні кращі умови утримання, годівлі та догляду за тваринами з урахуванням, звичайно, і їх індивідуальних особливостей. Саме для збереження  природних властивостей кролів,  їх фізіологічним потребам відповідають добряче продумані конструкторами клітки для кроликів -  екоферми «Раббітакс». В умовах, коли в самки сукрільність поєднується з годівлею підсисного молод­няка, організм її на утворення молока та на розвиток плода витрачає багато поживних речовин, і тому для від­новлення цих втрат самку треба добре годувати і система­тично стежити за її станом та живою вагою. Також потрібна стимуляція, у вигляді забезпечення комфорту проживання,  ліквідації всі факторів загроз, які є в кролівництві. Адже виснажена самка погано йтиме у парування і може залишитись не заплідненою. Спостережено, що в поєднанні належного догляду за кролицею та добре організованого проживання в неволі, кролики мають тільки одне завдання – розмножуватися. І виконують це завдання, на користь господаря. І коли нас запитують, а чому відбувається та чи інша проблема, відповідь завжди одна – а що кролик отримав від господаря?!

Основна перевага застосування ущільнених окролів полягає в збільшенні кількості вирощуваних кроленят та в підвищенні доходності господарства. При ущільнених окролах вирощування більшої частини молодняка при­падає на літній період, багатий на вітамінні зелені корми. Крім того, як показала практика виробництва, при по­критті самок на 1—2-й день окролу зменшується їх яло­вість.

Правильно застосовуючи ущільнені окроли, передові кролівники добились значних виробничих успіхів, одер­жуючи від самки по 6—8 окролів на рік. Маючи такі результати, в «Раббакс Текнолоджі» розробили більш сучасні системи утримання кроликів, де сміливо можна втілювати  ущільнені окроли наздогнавши в цьому бройлерне вирощування кроликів.  Однак рентабельність бройлерного вирощування кроликів має матеріальні завади та моральний  негатив, і економічно має  не вигідне провадження в частині малих та середніх форм господарювання.

Застосування ущільнених окролів в еко – кролівництві де-факто дає можливість одер­жати від самки за рік по 50—60 ділових кроленят. Досвідчені кролівники подейкують, що можна і більше.
Як показав досвід, кращих результатів досягають тоді, коли після двох ущільнених окролів самці дають відпо­чити і нове парування проводять після відлучення кро­ленят.



Догляд за сукрільними самками

Догляд за лактуючими самками

Згадування: сукрільність,  відлучення кроленят, ущільнені окроли, кролівники, бройлерне вирощування кроликів, рентабельність бройлерного вирощування кроликів

Немає коментарів:

Дописати коментар