18 березня 2015

РОЗВЕДЕННЯ ТА УТРИМАННЯ КРОЛІВ | НОВІ ПАРАДИГМИ

РОЗВЕДЕННЯ ТА УТРИМАННЯ КРОЛІВ | НОВІ ПАРАДИГМИ


РОЗВЕДЕННЯ ТА УТРИМАННЯ КРОЛІВ | НОВІ ПАРАДИГМИ


Розведення та утримання кролів будь -то промислове або аматорське, зазнає змін, які продиктовані вимогами нового часу. Втім, як і все тваринництво в цілому. Такі зміни в одних випадках привносять корисні для соціуму аспекти, інші навпаки - вельми сумнівні, а то й шкідливі.

Засноване кролівничим проектом «Раббакс Текнолоджі» ЕКО - КРОЛІВНИЦТВО  привносить нові парадигми, які широко висвітлені на ресурсах цього проекту. Серед цілей еко-кролівництва потрібно відзначити наступні:
• Створення альтернатив для кролівників в бізнесі і приватному кролівництві;
• Оголошення та впровадження  нових парадигм в утриманні та розведенні кроликів;
• Впровадження інноваційних знахідок, винаходів і розробок;
• Сприяння розвитку малих і середніх форм господарювання;
• Привнесення рішень щодо усунення фундаментальних ризиків за всіма факторами існуючих загроз утримання і розведення кроликів;
• Надання технологічної та інструментальної можливості виробництва еталонної якості продукції кролівництва на внутрішній і зовнішні ринки;
• Декларація та впровадження  ідей високої свідомої культури виробництва, гуманних критеріїв утримання і розведення кроликів;
• Відродження та збереження споконвічних порід кроликів, племінних властивостей і виду кролика як такого;
• Екологія середовища та технології утримання і розведення кроликів;
• Виховання культу споживання органічно чистих продуктів харчування;
• Створення національного бренду, національного надбання заснованої нової галузі - еко - кролівництва.

Ідея кролівництва, що зародилася в 2003 р. в компанії «Раббакс Текнолоджи» через рік була матеріалізована у вигляді невеликого господарства на 250 кроликоматок.  Протягом наступних декількох років проходили спостереження, активні дослідження , вирішуючи по шляху  всі труднощі і актуальні завдання. В результаті, на сьогодні, є точне розуміння того, як кролівник може досягти найвищих результатів свого господарювання, і який арсенал інструментів і способів йому в цьому може допомогти.
В еко - кролівництві відкинуті, так само як і старі догми (дідівські методи) , так і деякі нові (бройлерне промислове кролівництво) , елементи так званих французьких, італійських технологій інтенсивного кролівництва і пов'язані з ними «чудеса зооінженерії». В фокусі технократичної хибності власного вектора в  техно-кролівництві , не всі сьогоднішні досягнуті результати інтенсивного промислового кролівництва  є прийнятні, в аспекті нових поглядів на кролівництво зокрема. Так, еко - кролівництво не сприймає «хімії» і антигуманності на всіх етапах ведення кролівничої справи. Разом з цим, може запропонувати гідну заміну або альтернативу техногенному втручанні в організм кроликів, так і на весь цикл кролівництва в цілому. Про це багато розказано на ресурсах проекту «Раббакс Текнолоджи».

Порівняльні характеристики еко кролівництва і кролівництва заснованого на інтенсивних формах утримання і розведення кроликів:

Эко - кролівництво
Інтенсивне кролівництво

 Не потребує великих стартових капіталовкладень
Потрібні капіталовкладення в інфраструктуру, будівлі, приміщення, та ін.  ще до самого кролівництва.
Потрібен менший загальний капітал на бізнес
Потрібно більший загальний капітал на бізнес
Можливо випробувати бізнес не вкладаючи значні суми
Випробувати кролівництво на практиці неможливо без створення спеціальних умов, у т. ч. капітальних вкладень
Все кролівництво займає менше території, є мобільним, може бути переміщено за лічені години на інше місце (передислокація), у т. ч. за межі країни (врятувати бізнес від геополітичної або ж кон'юнктурної нестійкості)
Всі кролівництво займає велику територію, у разі потреби неможливо без втрат перенести об'єкт.
Локальність розміщення об'єктів кролівництва - систем утримання, забезпечує карантинні зони, межу між такими система утримання, завдяки чому не існує тотального чинника при появі смертельних інфекцій і вірусів. В системах «Раббітакс» існує персональне повітряне середовище.
Існує загальна мікробно-вірусна аеробність повітря рівно як і  загальне повітря  по всьому цеху. Поява вірусу інфекції загрожує загибелі кроликів у всьому приміщенні.
Утилізація життєвих відходів кроликів на вищому рівні.  Зовсім відсутні запахи, рух фекальних газів в оселі кроликів до їх дихальним шляхам відсутній.
Не вирішення до прийнятних вимог питання щодо утилізації екскрементального зловоння в критих приміщеннях і пов'язаних з цим шкідливими наслідками для життєдіяльності тварин. Додатковий  фактор - погіршення умов праці обслуговуючого персоналу.
Спосіб утримання не переслідується правозахисниками тварин, техпроцес не забруднює навколишнє середовище і є справжнім прикладом еко технології утримання і вирощування тварин
Переслідується правозахисниками тварин з-за антигуманних методів впливу на організм тварин і за антигуманні умови утримання (доводиться економити на отепленні критих приміщень ), часто застосовують неправдиві  твердження про екологічність вирощеної продукції.
Відсутність залежності від маточного поголів'я, немає необхідності завозити з далеких племрепродукторів і заводів негібридні, чисті породи. Вихід з ладу кролематки - на заміну під рукою інша.
Пряма залежність від заводів виробників племінного поголів'я. Вихід з ладу кролематки - поповнення власного немає, а отже, втрати прибутку.
Відсутність проблем з кормами, так як кролики будучи наближені до натуральних фізіологічних циклів та обміну речовин, не вибагливі і задовольняються не переробленими кормами, злаковими.
Присутня залежність від кормів для штучно створеного мікроклімату і продовженого світлового дня, змінених біоритмів кроликів і гноблення різних фізіологічних процесів (наприклад пригнічення статевого дозрівання), використання мутантних гібридних порід, використання гормонів росту та антибіотиків.
Відсутні антигуманні методи поводження з тваринами та умови проживання.
Присутній насильне штучне осіменіння самок і відбирання сперми у самців; надмірні сукрільні навантаження на самку до 10 разів у році; проживання в залізних тісних сітчастих клітках при подовженому штучному освітленні; застосування стимуляторів росту, штучний розгін організму кролів під товарну вагу; застосовуються інгібітори статевого дозрівання; використовується штучно підібраний раціон, практично відсутні натуральні форми кормів з природи.
На виході еко-кролівництва отримують самий що ні є натуральний продукт еталонного якості - еко-кролятину.
На виході інтенсивного промислового кролівництва отримують бідний на мікро-макро елементний складу м’ясопродукт - проте отримують біомасу з неабиякою часткою залишків лікарських та профілактичних препаратів,
Невимогливість до раціону кролів, застосовується сіно, гілковий корм, городні та злакові рослини і т. д.
Потрібен щоденний контроль харчування за віковим і статевим групам кроликів, потрібні антибіотики в кормах.
У технології еко - кролівництва використовується ряд інновацій  (що неможливі до застосування в умовах критого приміщення) навіть в умовах відсутності електроджерел (захист від комарів та мух, вогкості, протягу, щурів, хижаків і т. д).
Якщо в цех кролівництва пробирається тхір, ласка чи інший хижак (якого важко зловити і звірствувати він буде тривалий час), буде завдано відчутної шкоди - клітки для утримання кроликів сітчасті, за ним хижаки переміщуються як по сходах. Деякі види захисту кролів, взагалі неможливі при кролівництві у приміщеннях.
Низьке бактеріологічний і вірусний вплив на кролівництво, не потрібна висока стерильність.
Потрібна висока ступінь стерильності як в операційній палаті, включаючи кварцування, опромінення, та іншу дебактеріолізацію
Відновлення генофонду кроликів. У цьому способі апріорі не «працюють» бройлерні гібриди і мутантні цехові кролики (у яких 10 сосків). Отримавши доступ до свободи і не отримуючи пригнічувачі, вдихаючи чисте повітря і приймаючи вдосталь сонячні ванни, у «збитих льотчиків» заграють інстинкти, вони починають гратися, б'ють ногами - в результаті переломи хребців, розриви сечового міхура та ін. Це наслідок зооінженерного посилення м’язо-тканинної частини кроликів і рахітності скелета.
Вироджується вид кролика як такий. Тепличні кролики не пристосовані до натуральних умов утримання, і їх схрещування (населення це справляє масово) з нормальними породами породжує генетичне сміття  виду кролів як таких.

Про недоліки еко-кролівництва або критика еко-кролівництва.
Можливо, недоліки в еко-кролівництві присутні. Принаймні недоліки, які б своєю важливістю кого-небудь з еко-кролівників особливо турбували - ми не знаємо. Однак суб'єктивної критики - більше, ніж у здоровому суспільстві прийнято. В здоровому... В країні, коли заздрісник на задріснику сидить і заздрісником поганяє, вибачте, це вже нездорове суспільство. Ми маємо на увазі не тільки ментальний люмпен-пролетаріат, у якого інших справ немає, як тільки тролити того, хто краще його самого, але і вельми важливих профільних кандидатів і докторів, які за 30 сріблястих зачитують на семінарах «переваги»  інтенсивних видів кролівництв. Для когось виокремлювати  одне дерево в лісі замість розмову про цілий ліс  - життєвий принцип домогтися успіху, заснований на висмикування з контексту окремих моментів, придатних для тієї ж критики. Ми відповідально заявляємо, що уявні недоліки еко-кролівництва  - це лише плід уяви, домислів і декларація свого невігластва. Не можна оцінити за 5 хвилин те, що нами зроблено за 12 років і оголосити свій мерзенний пасквіль на зборах невігласів з висновками про недієздатність тих чи інших порушених питань. Вище ми вже привели порівняння, що наскільки разюче відрізняється  еко-кролівництво від існуючих інших, і ми ще не торкалися питань тонкощів в реалізації  технічних питань.  А вже в цих речах бажаючих покопатися, шпигувати, виманити кращі рішення і т. д. - хоч відбавляй, власне чому ми не буваємо на різних виставках чи семінарах (оскільки тема комерційна). Не маючи доступу до такої інформації - ось і бризкають слиною на різних інтернет-фомумах. Між тим, нами в кролівництві давно вже освоєні сучасні  біопластик, та  суперматерфілы ( фібропласти, фіброволокно (штучне дерево), полікарбонатізоли, нанопокриття). Наприклад 1,5 мм нанопокриття, яким покривають еко-ферми «Раббітакс» за тепло-гідроізолюючими властивостями дорівнюють 12 см клеєного дерев'яного брусу або глиняній пористій цеглі товщиною 30 см! При цьому покриття бактерицидне і довговічне. А чого варта розумна вентиляція крільчатника, коли ні краплі зловоння кроликам в дихальні шляхи не потрапляє, і застосування якої разюче покращуює імунну систему тварин?


У розвинених країнах «видавлюються» технократичні технології вирощування тварин. Почасти через активності захисників тварин, ну а здебільшого через виявлену шкідливість подібних технологій. Еко-кролівництво позбавлене всякої шкідливої складової у своїй технології і філософії кролівництва. Хто хоче нашкодити - буде критикувати. Хто ні - з нами змінює світ на краще!