Сторінки

24 травня 2015

Піобацильоз кролів

Піобацильоз кролів

Тема запису – піобацильоз кроликів, хвороби кролів

____________________________________________________________________

Піобацильоз кролів


При груповому утриманні кролі б’ються, і в результаті в них розвиваються масові підшкірні осумковані гнояки, так звана піємія, із схожим на вершки гнійним вмістом. Іноді ці гнояки лопаються у підшкірну клітковину, спричиняючи потім розлитий запальний процес. Лікування полягає в своєчасному розрізуванні гноячків та їх обробці. Звичайно їх обробляють риванолом або скипидаром.

При лікуванні гноячків риванолом рубцева тканина розсмоктується повільно. Лікування скипидаром йде далеко швидше. Застосування скипидару таке: операційне поле добре вистригають, механічно очищають і дезинфікують ватним тампоном, змоченим у скипидарі. Після цього гнояки розрізають, видаляючи гній і омертвілі клаптики тканини. Порожнину гнояка оброблюють ватним тампоном, трохи зволоженим у скипидарі. Через 3 дні порожнина гнояка і краї операційної рани знов обробляють скипидарним тампоном, видаляючи гній та засохлі кірочки; після двох-трьох таких процедур рана швидко зарубцьовується.

Звичайно, в еко-кролівництві є і інші методи лікування піобацильозу. Сучасна ветеринарна фармакологія пропонує багато дієвих препаратів, які загоюють різні поранення та гнояки. Водночас буває так, що вартість на одну і ту діючу речовину у різних виробників вартує по різному, іноді відрізняючись в декілька разів. Тому, при лікуванні піобацильозу  ми рекомендуємо  дієве і часом перевірене лікування, про що вище вже було сказано.

Слід відрізняти піобацильоз кроликів від септикопіємії, останню яку викликає стафілокок.



Тема запису – піобацильоз кроликів, хвороби кролів


13 травня 2015

Інфекційний мастит кролів

Інфекційний мастит кроликів

Тема запису: Інфекційний мастит кроликів,  лікування маститу кролів, хронічний мастит  кролів, мастит кролики, хвороба мастит у кролів

_________________________________________________________________________________________

Інфекційний мастит кролів


Захворювання вимені буває переважно у годуючих самок у перші дні після окролу. Ця хвороба має гостру (септичну) форму або хронічну.

При гострій формі захворювання проявляється на 8— 12-й день після окролу. Самка несподівано втрачає апетит, стає млявою, малорухливою. Шерсть стає скуйовдженою і втрачає блиск. Часто хвороба супроводжується проносом. У цих випадках шерсть хвоста та огузка буває мокра і забруднена рідким калом.

При огляді тварини можна виявити захворювання однієї або кількох часток вимені. Шкіра вимені червона, потім стає багрово-синього кольору. Через 2—3 дні уражені ділянки шкіри тверднуть і чорніють, тобто мертвіють. Смерть тварини настає на 2—3-й день, а іноді на 7-й.

При хронічній формі загальний стан самки не змінюється, апетит зберігається. У цих випадках про хворий стан самки догадуються лише по тому, що її кроленята погано розвиваються і відстають у рості.

При огляді тварини впадає в око почервоніння і набрякання на частках вимені. Незабаром частки вимені тверднуть і утворюють кілька вузлів завбільшки від горошини до грецького горіха. Потім ці тверді вузли поступово розм’якшуються і через деякий час прориваються, виділяючи густий білий або зеленувато-білий гній. Хвороба може тривати місяць і більше.

На інфекційний мастит кролі можуть хворіти в усі пори року.
При гострій формі маститу хворих самок забивають разом з приплодом.
На фермі треба щодня оглядати всіх годуючих самок з тим, щоб можна було якнайшвидше виявляти хворих і видаляти їх з ферми.

Клітки, де утримувались хворі тварини, і інвентар негайно дезинфікують 2-процентним розчином формаліну, або іншими  сучасними дезінфектантами.  Потім дезинфікують і всі інші клітки, а також територію ферми. При хронічній формі хворих кролів переводять в ізолятор і там лікують. На початку хвороби їх лікують камфорним маслом, іхтіоловими компресами, а також роблять масаж вимені і здоюють молоко. Гнояки розрізають, видаляють з них гній, рану дезинфікують стафілококовим бактеріофагом або настойкою йоду.

На жаль, дану хворобу лікувати без використання антибіотиків вельми складно. Використовують антибіотик,  який згубно діє на ряд мікробів, зокрема на стафілококів.. Вводять антибіотик  в ділянку сідничних м’язів. Курс лікування  може бути різний по різним типам   ліків, що використовують для лікування маститу кролів.
Одночасно із внутрішньом’язовим введенням антибіотику часто дається і  сульфідин у дозі 0,1—0,3 г. Запалену частину молочної залози змазують йод-гліцерином протягом двох- трьох днів, потім сульфідиновою емульсією з припудрюванням порошком білого стрептоциду, змішаним з рівною часткою борної кислоти.
Щодня при ветеринарному обході санітар повинен протирати 3-процентним розчином борної кислоти соски годуючих самок, в яких є укуси, дряпини і садна. У клітках і маточниках не повинно бути гострих,, випнутих кінців сітки, а також цвяхів або дерева.

У боротьбі з інфекційним маститом необхідно проводити ряд важливих заходів. Насамперед кролівник у справі розведення та утримання кроликів, повинен визначити дане захворювання. При виникненні перших ознак хвороби треба негайно повідомити ветеринарного лікаря. Один з основних профілактичних заходів при інфекційному маститі — це утримання тварин у чистих, сухих клітках чи приміщеннях. Саме  санітарія , гігієна та загальна культура кролівництва здійснюваного кролівником і є запорукою безпеки на кролегосподарстві. Зокрема,  кролівник повинен  мати таке обладнання для утримання і розведення кролів, яке апріорі повинно слугувати не  як місце для зберігання кролів, а як  системний комплекс для забезпечення всіх умов  які потребує фізіологія кролика  та безпека кролівництва.  Міні-ферми «Раббітакс» маючи 12 річний досвід  в розробках інструментального захисту кролів від багатьох факторів ризику що присутні в галузі,  сьогодні надають не тільки безпеку кролівництва, але і є мабуть головним чинником  отримання гарантованого кінцевого результату в кролівництві.

У клітках і маточниках не повинно бути гострих, випнутих кінців сітки, а також цвяхів або дерева.


















Тема запису: Інфекційний мастит кроликів,  лікування маститу кролів, хронічний мастит  кролів, мастит кролики, хвороба мастит у кролів

Парша у кролів

Тема запису: Парша кролів,  фавус кролики, шкірні захворювання кроликів, хвороби шкіри кроликів, ранки на шкірі кролів, хвороби шкіри кролів

Парша у кролів


Збудник хвороби — рослинний грибок парші. При захворюванні у кроля уражується, в основному, шкіра голови, вух і кінцівок. Хвороба починається з виникнення міхурців, які швидко лопаються і, підсихаючи, утворюють кірочки. Ураження мають вигляд «блюдечка»— це круглі утворення з піднятими краями і заглибинами посередині.

Волосся в центрі ураження випадає. Хвороба передається при сумісному утриманні здорових і хворих тварин через заражені клітки, годівниці, напувалки і інший інвентар, а також розноситься обслуговуючим персоналом.

Хворих кролів треба негайно ізолювати і лікувати, а клітки почистити і продезинфікувати. В разі потреби вдаються також і до загальних профілактичних заходів.

В екокролівництві уражені місця на паршу у  кролів промивають розчином зеленого мила і потім змазують настойкою йоду, 5-процентним спиртним розчином креоліну або лізолу.

Карантинно-обмежувальні заходи застосовуються протягом усього строку неблагополуччя господарства і ще 14 днів після останнього випадку видужання та проведення дезинфекції.


















Тема запису: Парша кролів,  фавус кролики, шкірні захворювання кроликів, хвороби шкіри кроликів, ранки на шкірі кролів, хвороби шкіри кролів



12 травня 2015

Короста у кролів

Короста  у кролів

Тема запису:  Короста кролів, короста у кроликів, вушна короста у кроликів, акароз кролів, псороптоз кролів, зуднева короста

Короста  у кролів


Короста  у кролів, короста вушна - збудник хвороби якого є  коростяний кліщ. Кліщ проникає на внутрішню поверхню вушної раковини, де й починається захворювання.
На початку хвороби можна помітити дрібні червонуваті міхурці, наповнені жовтуватою рідиною або гноєм. Потім вони лопаються, підсихають і утворюють лусочки або кірочки, які заповнюють усю вушну раковину. Раковина товщає, стає грубою, втрачає еластичність. У міру розвитку хвороби тварина починає виявляти неспокій: трясе головою і вухами, качається по підлозі, втрачає апетит, худне. У занедбаних випадках хвороба спричинює запалення внутрішнього вуха, а також ураження із зовнішнього боку вушної раковини з випаданням шерстного покриву, а також розчоси. Тварина гине від виснаження.

Ця форма корости у кролів дуже швидко охоплює все поголів’я в результаті легкості переходу коростяних кліщів з тварини на тварину.
Коросту лікують по-різному. Так, серед старих способів лікування успішно діє 2-процентний розчин чистого лікувального креоліну в олії. Ватним тампоном, змоченим у цьому розчині, змазують внутрішню поверхню вуха, обережно знімають кірочки. Потім цими самими ліками змазують і шкіру. При цьому треба частіше замінювати ватні тампони. Лікування повторюють через 4—5 днів. При старанному видаленні кірок досить буває 2—3 змазувань, щоб тварина видужала.

Брудних тампонів не можна кидати на землю, бо там багато кліщів, які можуть знову перейти до тварин.
Крім креоліну, в еко кролівництві для лікування корости можна застосувати суміш скипидару та олії, чистий березовий дьоготь, дуст гексахлорану. Останній засіб найбільш ефективний.

При лікуванні тварини від корости дустом гексахлорану спочатку пінцетом із зовнішнього слухового проходу обережно знімають кірки, потім водною суспензією або просто на зволожену поверхню слухового проходу вушної раковини (місце заглиблення кліщів) наносять порошко-вдувачем невелику дозу (0,5 г) 6-процентного дусту. На 6-й день уражену вушну раковину після звільнення від кірок змазують борним вазеліном.

Як правило, після зазначеної одноразової обробки тварина видужує.
У тяжких випадках хворі кролі проходять триразову обробку дустом гексахлорану з тижневими перервами. Для повного вилікування кроля, хворого на легку форму корости, потрібно не більш як 1 г 6-процентного дусту гексахлорану.
Інший тип корости кролів - свербляча короста , або головна, носова.  Виникає на кінчику носа у вигляді лусочок і кірочок.

При лікуванні шерсть на уражених місцях і навколо них вистригають, а уражені місця обмивають теплою водою з зеленим милом і після просихання втирають спочатку 60-процентний розчин гіпосульфіту, а потім, через 1 —2    години, — 10-процентний розчин соляної кислоти.
В ветеринарних аптеках зараз є дієві каплі для вушної корости у кроликів, є добра пудра.



Тема запису:  Короста кролів, короста у кроликів, вушна короста у кроликів, акароз кролів, псороптоз кролів, зуднева короста


07 травня 2015

Спірохетоз кролів

Хвороби кролів

Спірохетоз кролів


Це хвороба статевих органів.
В основному захворюють дорослі кролі, а може захво­ріти і молодняк. Збудник хвороби — кроляча спірохета. Зараження передається при паруванні хворої тварини із здоровою або через підстілку, підлогу клітки і т. д.
Захворювання проходить хронічно, і якщо тварину не лікують, то хвороба триває місяцями. Ця хвороба най­більше поширюється восени і взимку перед першим паруванням. Хвороба рідко приводить до смерті, але хворі самки часто холостіють або приводять хворих кроленят. Самці погано ідуть на парування.
Спірохетоз кролів

На початку хвороби червоніють і припухають зовнішні статеві органи і ділянки відхідникового отвору. Незабаром на цих місцях утворюються маленькі виразки, які швидко вкриваються струпиками. Ці виразки іноді зникають, а потім знов утворюються. У самок спостерігається виді­лення з піхви. Хвороба переходить на шкіру мордочки і інших частин тіла у вигляді невеликих безволосих бородавчастих розрощень.
Іноді спостерігається прихований перебіг хвороби, який потім проявляється у вигляді масового захворювання, найчастіше взимку. Загальний стан тварини майже нор­мальний, а хвороба може бути виявлена лише при огляді статевих органів.
Хворих кролів переводять в ізолятор і лікують. Клітки та інвентар дезинфікують.
Хвороба виліковується дуже швидко.
Як лікувальний засіб застосовують новарсенол у 6-процентному розчині з розрахунку 1 куб. см на 1 кг живої ваги кроля. Ці ліки вводять шприцом у вену. Розчин ви­готовляють на фізіологічному розчині безпосередньо пе­ред його вживанням.

Добрі результати лікування дає 10-процентний розчин саліцилового вісмуту в олії. Ці ліки вводять у м’яз стегна з розрахунку 0,7 куб. см розчину на 1 кг живої ваги. Че­рез 14 днів лікування треба повторити.








Спірохетоз кролів, хвороби кролів, захворювання кролів, лікування кролів