Сторінки

01 серпня 2023

Корисні поради з кролівництва

 

Корисні поради з кролівництва

 

При будівництві кролятника слід врахувати наступне – повітрообмін у кролятнику повинен становити 6 м куб. на годину на 1 кг живої ваги кроликів. Тобто, якщо у Вас у кролятнику буде утримуватися загальною вагою 100 кг кроликів, то протягом години в кролятник має надійти 600 м3 повітря. Цього не важко досягти, якщо кроленята побудувати з розрахунку 2,5 м.куб. приміщення на одного кролика, інакше доведеться робити примусову вентиляцію, а це, у свою чергу, може призвести до протягів, через які кролики можуть захворіти, а згодом і здохнути. Не варто лякатися через те, що Ви порахували, ніби Вам потрібен дуже великий кролятник. Ні. Достатньо ознайомитись із принципами повітрообміну в конструкціях "Раббітакс". Із цього приводу багато сказано на наших ресурсах.

 

Слід мати на увазі, що десять крольчих з приплодом за день виділяють близько 4 кг твердого калу і до 8 кг сечі. Їх потрібно систематично видаляти з кролятнику. Аби використовувати розумну вентиляцію від «Раббітакс», яка не дозволяє появі фекальних газів в житлі кроликів.

Гніздовий ящик повинен бути приблизно не менших розмірів -як 45х30х30.  Самець бажано повинен бути старшим за самку на два місяці і трохи більше за розмірами. Плодючість кроликів залежить не тільки від породи, а більшою мірою від віку тварин, умов годування та утримання, індивідуальних особливостей, що передаються потомству.

Враховуючи, що кролики досить теплолюбні тварини і беруть свій початок від диких кроликів, які проживали та проживають у південних країнах, параметри мікроклімату для них у закритому приміщенні повинні бути такими:

Вентиляція кролятників

- температура не нижче +10 і не вище +25 градусів Цельсія;

- швидкість руху повітря не більше 0,3 м\с, не повинно відчуватися запаху аміаку, сірководню, вуглекислого газу;

- освітленість - не більше 40 люкс, тобто одна лампочка потужністю 40Вт на 10м2 підлоги приміщення;

- повітря має бути свіжим, без домішок пилу і без великої концентрації в ньому бактерій і вірусів;

-  тривалість світлового дня в приміщенні повинна змінюватися від 8 до 12 годин молодняку та не більше 16 годин для дорослих кроликів.

Відхилення від цих норм створює сприятливі умови для виникнення різноманітних захворювань. Наприклад, якщо у повітрі приміщення міститься 1,5% аміаку, кролики можуть загинути через 9 днів, при сильному шумі вони лякаються та травмуються. У разі підвищення температури вище за +25 градусів у кроликів спостерігаються теплові удари, а при зниженні температури нижче +10 кролики погано розмножуються. При високій освітленості приміщення кролики можуть осліпнути, а при низькій у кроликів підвищується сприйнятливість до захворювань.