Сторінки

21 листопада 2015

Теплові удари кролів

Захист кролів від теплового удару


Теплові удари кролів



Теплові удари кролів.  У дуже жаркі дні, приблизно з 3 год. до 6 год. вечора, на кролефермах при надвірному утри­манні кролів з ними можуть статись теплові удари. Особ­ливо швидко вони уражують годуючих самок, пухових кролів і молодняк при скупченому утриманні. Тварин, розміщених по одній в клітці, хай це будуть самки чи сам­ці, рідко коли уражують теплові удари.
Теплові удари кролів


Ознаками дії теплового проміння на кролів є приско­рене дихання тварини, відмовлення її від корму, потяг до води. Кріль лежить, витягнувши передні і задні ноги, потім враз перевертається на спину або на бік. Незабаром виникають судороги, і тварина швидко гине.

Теплові удари кролі часто зазнають при їх перевезенні. В літні спекотні  дні кролів не можна перевозити вдень, це здійснюють тільки вночі. і тільки. якщо кролів розміщують в клітки, що мають достатню вентиляцію, в якій кролик  вільно може  здійснювати теплообмін – охолоджуватися.  При цьому слід враховувати, щоби через  вікна в транспортному засобі не утворювався протяг. який не менш згубний для кролів аніж спека.

При розтині загиблих тварин виявляють блідість слизо­вих оболонок очей і велике кровонаповнення судин мозку.

Кролів, уражених тепловим ударом, негайно пе­реносять у прохолодне місце. На голову слід покласти льоду або облити голову холодною водою.

Щоб запобігти захворюванню, у спеку кролів перено­сять у прохолодне місце або роблять затінок з гілок дерев.

В еко-кролівничих господарствах, які застосовують обладнання «Раббітакс»,  саме обладнання захищене від розпікання чи нагріву житла. І якщо  житло  кролівник не заселив щільно кролями,  кролі в такому житлі не страждають від теплових ударів. Досягається такий  тепловий захист за рахунок  стелі кролятників, які мають ультрафіолето-інфрачервоні відбивачі, які не  дозволяють нагріватися стелі, на яке   і потрапляє 90 % сонячних променів. Окрім цього, якщо обладнання немає змоги захистити в затінених місцях, на кролефермах встановлюють обрискувачі та  водно-дисперсійні «хмари» - не дороге обладнання, яке розпилює на дрібні фракції воду, створюючи  хмарну вологість, висихання  чого «збиває» навколишню температуру.

Більш примітивний спосіб збити високі температури в спеку – просте поливання житла кролів водою. і не біда, якщо під це потрапляють кролі, головне, щоби такі дійство не було раптовим, щоби не налякати кролів.

Неодмінно, захист від теплового удару не єдиний інструмент у розведенні кролів.  про інші види захисту кролів читайте тут

Клітки для кроликів

Тема запису: Теплові удари кролів, сонячний удар кролики, захист кролів від тепла, захист спека  кролі



20 листопада 2015

Тимпаніт

Тимпаніт здуття шлунку

Тимпаніт

Через неправильну годівлю, а переважно у тих кролівників, котрі  годують кролів  по системі 2-3 разового на добу, кролі, а частіше молодняк кролів часто уражують шлунково-кишкові захворювання, до яких належить і тимпаніт.

З приводу  виникнення шлункових хвороб та методів  боротьби з ними ми багато розказуємо на семінарах, прослухавши які, та використавши  поради, кролівники назавжди позбуваються цих неприємних як для кролів так і для кролівника проблем зі здоров'ям тварин на господарстві. В еко-кролівництві вже аксіома – якщо є шлункові хвороби у кролів на господарстві, в цьому винен кролівник!

Тимпаніт (здуття шлунка) є наслідком скупчення газів, що утворюються при гнильному бродінні. Часто тимпаніт у молодих кроленят зв’язаний з паралічем кишок.
Закислі корми, які легко бродять, переповнюють шлунок і внаслідок параліча не просуваються в кишки. Корм, що надходить у кишечник, продовжує бродити, спричинюючи здуття різних його ділянок (метеоризм) — тонкої, товстої, сліпої кишки.

Хворий кріль не приймає корму, стан його стає пригніченим. Тварина лежить на животі, витягнувши задні ноги. Коли постукувати по стінці живота, то чути барабанний звук.
При лікуванні кролеві призначають голодну дієту, дають проносне, ставлять холодну клізму з 2-процентного розчину кухонної солі. Хворого кроля треба випустити  з клітки на землю і примусити бігати.
Клітки для кролівництва
Еко-системи "Раббітакс"


Дорослих кролів і молодняк, якому понад 4 місяці, можна лікувати так: кроля опускають до самої голови у відро з холодною водою на 12—20 сек. (полічити до 20), а потім виймають і, віджавши воду, швидко обкутують теплою м’якою тканиною (крім голови); після цього на 1 год. залишають в ящику у теплому місці. За цей час здуття у кроля повинно зникнути.

В еко-системах "Раббітакс" тимпаніту ніколи не буває, оскільки в годівницях, які забезпечують ненормоване годування, не буває застійних процесів і в раціоні передбачені ті компоненти, які вздуття  кишківнику кролів не викликають.

Піобацильоз кролів

Тема сторінки: Тимпаніт,  здуття шлунку кроля, вздуття у кроликів, надуття кролів